Müminler Eşcinselleri Hoş mu Görmeli?

Allah, eşcinselliğin çirkinliğini tek bir ayette değil, defalarca başka başka surelerde dile getirmiştir:

 

Ankebut Suresi (28-29):

Lût’u da gönderdik. Toplumuna şöyle demişti o: “Öyle bir iğrençliğe bulaşıyorsunuz ki, sizden önce âlemlerden bir tek kişi bunu yapmamıştır.”

“Erkeklere gidiyorsunuz, yol kesiyorsunuz, toplantılarınızda çirkinlikler sergiliyorsunuz, öyle mi?” Toplumunun cevabı sadece şunu söylemek oldu: “Eğer doğru sözlülerdensen, hadi getir bize Allah’ın azabını!”

 

Dünyanın çeşitli ülkelerinde (Türkiye de bunlara dahil) eşcinseller lehine eylemler yapılıyor, gösteriler düzenleniyor.  Sırf eşcinsellerin yaşam öyküleri üzerine filmler çekiliyor, toplumdan dışlanmaları, çektikleri güçlükler anlatılıyor. Yine adil bir dünya isteyen birtakım şarkıcıların kliplerinde de aynı manzaralara şahit oluyoruz.

 

Şuara Suresi (165-168):

“Âlemlerin içinden erkeklere gidiyor da,

Rabbinizin sizin için yarattığı eşlerinizi bırakıyor musunuz? Doğrusu siz haddi aşmış bir kavimsiniz.”

Dediler: “Eğer bu tavrını sona erdirmezsen, ey Lût, yemin olsun bu topraktan sürülenlerden olacaksın.”

Lût dedi: “Ben sizin şu yaptığınıza öfkelenenlerdenim.”

 

Esasında ahlak bir temele oturtulamayınca bu tür tutarsız şeylerin peşine düşülmesi pek de garip değil. Pek çok sözde modern toplumda eşcinsellik gayet doğal bir şeymiş gibi kabul edildi. Eşcinsellerin evlenmeleri yasallaştırıldı. Hatta bu tolerans o noktaya geldi ki, artık eşcinseller yerine eşcinsellik karşıtı insanlar dışlanmaya, suçlanmaya başlandı.

 

Araf Suresi (80-84):

Ve Lût… Toplumuna şöyle demişti: “Sizden önce âlemlerden hiçbirinin yapmadığı bir iğrençliğe mi girişiyorsunuz?

“Siz, kadınları bırakıp şehvetiniz yüzünden erkeklere gidiyorsunuz. Doğrusu siz sınır tanımayan bir topluluksunuz.”

Toplumunun cevabı sadece şunu söylemeleri oldu: “Çıkarın şunları kentimizden. Çünkü onlar, temizlik tutkunu insanlardır.”

Biz de onu ve ailesini kurtardık. Karısı müstesna. O, geriye kalıp yere geçenlerden oldu.

Üzerlerine bir de yağmur indirdik. Bak nasıl oldu suçluların sonu!

 

Allah’a şükür ki Allah bize Kuran’ını yolladı ve bizim ahlakımızı Kuran ile temellendirdi. Neyin doğru neyin yanlış olduğunu bizleri Yaratandan başka en iyi kim bilebilir ki? Allah eşcinselliği yasaklamış, bir pislik olarak görmüş ve eşcinselliğe bulaşan Lut halkını helak etmiştir.

 

Nisa Suresi (15-16):

Kadınlarınızdan eşcinsellik yapanlara karşı içinizden dört tanık getirin; eğer tanıklık ederlerse o kadınları, ölüm canlarını alıncaya ya da Allah kendileri için bir yol açıncaya kadar evlerde tutun.

Eşcinselliği içinizden iki erkek yaparsa onlara eziyet edin. Bu ikisi tövbe eder, durumlarını düzeltirlerse onlara eziyetten vazgeçin. Allah Tevvâb’dır, tövbeleri çok kabul eder; Rahîm’dir, merhametine sınır yoktur.

 

Tüm bu ayetlerden, eşcinselliğin, uğrunda eylem yapılacak kadar temiz bir fiil olmadığını, aksine, dinimizce yasak olduğunu; eşcinselleri bağrına basan Hollanda gibi toplumların da, eşcinselleri idam eden İran gibi toplumların da hatalı olduğunu görüyoruz.

 


About the Author
Author

evirgenorhan

Comments (7)
 • Avatar
 • Avatar

  Gökhan May 5 2012 - 23:24 Reply

  Dikkat edin şeytan sizi Allah ile aldatıyor, çevirilere dikkat ediniz. Allah bizlere dinde, kitapta çelişki olmadığı söylüyor kitap dinde zorlama yoktur diyor. Peki biz onlara eziyet edin diye çevirirsek orjinal Arapça metinde yer almayan şeyleri bize bu çirkin davranışı, tutarsızlığı ve aşırılığı Allah mı emrediyor?

  İçinizden fuhuş yapan erkekleri cezalandırın tevbe edip kendilerini düzeltirlerse, onları bırakın. Çünkü Allah tevbeleri kabul edendir, merhamet edendir. (Nisa-16)

  Burada da tıpkı kadınlara yapıldığı gibi (Nisa-15) ev cezası uygulanabilir, eşitlik açısından eğer düşünürsek. Eziyet kişilerin nefslerine göre şiddetlenir ayrıca şimdi bu sefer de nasıl işkence edelim tartışması başlar, hadisler konuşur. Diller inciltip, itip kakıp, günahını örtmeyerek cümle aleme rezil ederseniz o insan orada nasıl barınsın ki? Nasıl intihara sürüklenmesin? Nasıl şeytana uymasın.. Hani merhamet, bağışlayıcık ve sabır bakın ceza ve eziyet kelimesi arasındaki uçurum ve sebep olabileceklere bakın Allah’ın kitabının kusursuzluğuna hem sadece bir önceki ayette bize örneği olduğu halde oluyor bu.

 • Avatar

  vekuran May 11 2012 - 08:05 Reply

  Ahzâb / 69. ayet ile Nisa 16 ayetteki “eza” kelimesini karşılaştırınız. Musaya nasıl bir eza vermiş olabilir israil oğulları ? Kanımca dilleri ile.

  • Avatar

   Gökhan May 11 2012 - 19:03 Reply

   Öncelikle http://www.diniyazilar.com/2012/05/dunyanin-yaratilisi-hakkinda/#comment-1581 konusunda yaptığınız destekten ötürü teşekkür ederim, işte beklemiş olduğum yardım geldi düşündüm üzerinde ama kalmıştı öyle.

   Ahzab/69. ayette İsrail oğullarından ve yaptıkları ezadan bahsetmektedir evet ezayı yapan İsrail oğullarıdır ancak onlar gibi olmayın demektedir bizlere, onlar ki incitici olmuş Allah’ın yapılmasını istemediği bir davranışı onun Peygamberine yapmışlar, burada gördüğümüz eza nisa 16 daki eza’nın “ceza” anlamını doğrular çünkü Allah ezayı / eziyeti hoş karşılamamıştır ben böyle algıladım üzerine başka fikriniz varsa düşünebiliriz

 • Avatar

  Wins Falcon Jul 5 2012 - 11:34 Reply

  Yazarımız güzel yazmış,söylenecek söz bırakmamış.Tebrikler.

 • Avatar

  sedatvural3 Jul 6 2012 - 09:07 Reply

  Güzel bir yazı olmuş, zaten uyarılan LUT kavmi umursamadıkları ve bu davranıştan vazgeçmedikleri içlerine bu pisliği atan şeytana uymaya devam ettikleri için helak oldular. Tövbe edip o pis alışkanlık yerine ALLAH’ın emrettiği yola girmiş olsalardı elbette sonuç farklı olurdu. ALLAH c.c hata yapanı uyarıcı ile uyarır istenen onun doğru yola gelmesi o yolda devam edip helak olması değildir…ALLAH c.c şeytanın içlerine bu pisliği attığı insanları kurtarsın İNŞAALLAH…

 • Avatar

  qwerty Jul 17 2013 - 01:40 Reply

  sizce bu tür hislere sahip olmanın nedeni nedir? yani yetiştirme tarzı mı veya başka bir sebepten mi böyle hissediyor bu insanlar? ayrıca bu hallerinden düzelmek istiyorlarsa ne yapmaları gerekir? psikoloğa giderek mi düzelebilirler? bir öneriniz var mı hem bu konuda hem bir psikolog olarak?

Leave a reply

Name (required)

Website