Okudun mu?

OKUDUN MU ?

1= Liseyi bitiresiye kadar kaç kitap okudun ve kaç sayfa ?
Cevap = yaklaşık 100 kitap ve yaklaşık 10.000 sayfa

2= Ya gazete kaç sayfa okumuşundur =
Cevap = 10.000

3= Peki Allahın nimetlerini sayabilir misiniz ?
cevap = Nasıl sayacağız Dilimize öyle bir TAT alma keyfi vermişki sadece bir patlıcanın bile yaklaşık 800 çeşit yemeği oluyor ise ve binlerce meyva,çerez,yemekler ve ayrı ayrı dillerimizdeki bu tatları ve gözlerimizin ve kulaklarımızın aldığı zevkleri saymak mümkünmü ?

4= peki Allahın gönderdiği bir KİTAP var onu okudunmu ?
cevap = okuyacaktım ama vakti olmadı..

5= 10 binlere sayfa kitap okudun ve onbinlerce sayfa gazete okudun ama sana bu tatları ve zevkleri veren ve size dil veren göz veren ve kulak veren Allahın kitabına hiçmi MÜDEHANE niz olmadı ?

6=Kuran okuyanlar zannetmeyin ki sizlerde Kuran okudum diye kurtulacaksınız . Çünki Kuran sadece okunmak için gönderilmedi. Öyle olsaydı mezarlarda ölülerede okuyanlar var kuranı. Kuran ; OKUNUP ANLAŞILMAK ve uygulanılması için ve sadece ve sadece DİRİLER anlasın ve uygulasın diye gönderildi.


About the Author
Author

metafizik199

Comments (3)
 • Avatar

  Çiğdem May 3 2012 - 10:40 Reply

  Müslüman aleminin bugünkü durumunda belli değil mi yüce Kitabımızın, yüce Rabbimizin rahmet kitabının hakkıyla okunmadığı? Birbirimizden duyduklarımızla hareket ediyoruz; aslında İslam dininde olmayan, hatta Rabbimizin kınadığı bir konuyu hatırlatınca “ama bu zaten böyle, o hoca böyle dedi, ama o hoca da çok alim, veli kullardan…”gibi sözleri işitiyoruz malesef. Kimlerin Allah’ın salih kulları olduğuna bile haşa insan karar vermeye çalışıyor. Dinimizi öğrenmemiz gereken yerden değil, BİRBİRİMİZDEN! öğreniyoruz. Allah kelamını hakkıyla anlamadan ya Arapçasını okuyup kapatıyoruz ya da okumaya zaman bile ayırmadan televizyondan, arkadaştan duyduklarımızla hareket ediyoruz. Sonuçlarını da görüyoruz bugün. İster dünyaya bakalım, ister yakın çevremize, bu mükemmel dini anlamaya çalışmadan kendi nefsiyle hareket eden ve “inandığını düşünen” ne kadar çok insan var…

 • Avatar

  ismail akın çelik May 4 2012 - 20:58 Reply

  onlarca kitap okunuyor roman şiir bilim kurgu hikaye
  ama bir defa bile kuran insanların aklından geçmiyor
  halbuki gerçeğe açılan kapı orada

 • Avatar

  ugur May 8 2012 - 12:20 Reply

  ALLAHIN kitabı yanlız kuranmı insan kendince bir kitap ya doğa bakmak önemli değil görmek önemlidir birileri nazımın gözlüğünü takmış kör görmezler birileri tarikat gözlüğünü takmış kör görmezler birbirinden farkları yok ortak noktaları körlükleri kuran demiyormu onlar kördür görmezler sağırdır duymazlar diye hiç kuşunuz köpeğiniz oldumu hayvanlara şu sıçak günlerde su verdinizmi ALLAH rızası için serceleri güverçinlere yem attınızmı onlarda bize emanattir onlarda çaresiz bize muhtaçtır bizim ettiğimizden çok bizim için edilen dua kıymetlidir pergel gibi bir ayagımız din sabit olanı öbürü insan hakları daire çizelim bizim sınırlarımız olsun ne kadar ufkumuz geniş olursa yaşam alanımız o kadar geniş olur ilk ayet oku okudukça beyin kapasitesi genişler düşünçe ufkunuz okadar büyür imanınız artar kurannı ozaman daha iyi anlarsınız sevap kazanmak için namaz kılmaz oruç tutmaz iyilik yapmazsınız sevabı lükatınızdan atarsınız ALLAH için rızasını kazanmak için çalışırsınız hayata bakışınız değişir insan dünyaları verseniz daha yokmu diyecek kadar açtır bunların hepsinden vazgeçmek için birazçık sevgiye muhtaçtır

Leave a reply

Name (required)

Website