Allah’ımız Farklı mı?

Müslümanlar ile Yahudilerin Allahı farklı mı? Suriyedeki bir grupun Allahı ile diğer grubun Allahı farklı mı? Çünkü ne zaman bir bomba atılsa Allahüekber sesleri yükseliyor iki taraftan da… Katliamlar yapıp adam öldürenler hatta diri diri askerleri gömenler de Allahüekber diyor… Aslında yabancı değiliz. RECM yapıp taş atarken de allahüekber  diyorlar çünki.. Adamın diri diri boğazını kesiyor yine Allahüekber diyorlar…..

Allah`ı bilen Allah korkusu olan insan bir CANA, bir İnsana taş atar mı yahu hem de öldürmek için? Ben arap camiayı tanıdıkça bunların inandığı DİN ile benim inandığım Kuran`ın DİN`inin farklı olduğuna inanıyorum. BEN onların Allahüekber dediği sözün sadece ezberlenmiş klişe bir cümle olduğuna ve anlamını bilmediklerine kani oldum. Ben onların Allah`ı gerçekten tanımadıklarına inanıyorum ben onların Kuran`ı anladıklarına ihtimal bile vermiyorum. İçlerinden tabii bazıları vardır ki bu sapkınlara uymayanlardır onları müstesna tutuyorum.

 

Bakara
62…..Şüphesiz, inananlar, Yahudi olanlar, Hıristiyanlar ve Sabiilerden Allah’a ve ahiret gününe inanıp yararlı iş yapanların ecirleri Rablerinin katındadır. Onlar için artık korku yoktur. Onlar üzülmeyeceklerdir.


About the Author
Author

metafizik199

Comments (3)
 • Avatar

  tuğrul Dec 7 2012 - 10:54 Reply

  Geleneksel anlayış, cennetin müslümanlar, kainatın ise peygamberimiz için yaratıldığını düşünmektedir (klasik yüzü suyu hürmetine ekolü ki Peygamberimizi böyle bir düşünceden tenzih ederim). Yine bu düşünce de olan geleneksel anlayışa göre bırakın inanmayanları, diğer dinlere mensup insanlar dahi potansiyel günahkardır. Fakat, Almanyada, İtalyada, Peruda, Korede, Güney Afrikada, Okyanus ortasında ki bir adada, Grönlandada, Yeni Zelandada, Japonyada, Kanada da, Sibiryada, hasılı kelam İslam coğrafyası dışında doğan birinin neye bakarak müslüman olacağı konusu ise cevaplanamaz. Kendimizi düşünelim, yukarıda saydığımız herhangi bir ülkede doğsak biz ne yapardık, arar İslamiyeti bulurmuyduk? İslam alemi mevcut düşünce yapısıyla, insan hakları, yaşam standardı, adalet, çevre bilinci,icatlar, üretim, gelişmişlik, kadın-erkek giyim kuşam şekli ile ilerisinde olan topluluklarda gıpta hissi yaratabilir mi? Barış ve esenlik bizde olmalıyken bugün nerelerdedir? Hal böyleyken ve Allah herkesin üzerine aynı güneşi doğururken kim kimi hakir görebilir?

 • Avatar

  metafizik199 Dec 7 2012 - 19:00 Reply

  Hz. Ademden bu yana gelen tek DİN vardır oda İSLAM dır. Bu Kuranın bildirisidir ve gelen her peygamber aynı Dİni tebliğ etmiştir. ve dinin amacı KÖTÜLÜK lerden sakınmak ve hayır ve güzel işlerde bulunmaktır. hanginizin ameli güzel olduğunu denemek için yeri göğü 6 günde yaratan allahtır. müslüman olsun yahudi olsun hristiyan olsun kim güzel ve hayırlı işlerde bulunursa onlara korku yoktur der Kuran. yani herhangi başka bir ülkedede olsan EVRENSEL KÖTÜ ler bellidir. içki,kumar,zina,cinayet,vs. Hal böyle iken Kuran gibi tahrif olmadan gelen ve Allahın koruması altında olan bir kitap var iken Arap ülkelerinin pekte allahın mesajını algıladığı söylenemez. Ben müslümanım diyen ve her ne yaparsa yapsın allahü ekber diyen insanda bence allahın makbulu değildir. önemli olan hayırlı işlerde bulunmak ve kötülüklerden sakınmaktır. adam kendi ülkesinde sırf düşünceleri uymuyor diye adam öldürmüş allahüekber diyerek arabanın arkasında yollarda cesetleri sürüklüyorlar, muhalife diye insanlafrı diri diri öldürüyorlar. kafa kesenler sorgusuz sualsiz ve yargısız kurşuna dizenler hep orda.. Açın suriye ile mısır ile ilgili videoaları insanlığınızdan utanırsınız bumu allahüekber diyen müslümanın hali ?

 • Avatar

  egn Dec 18 2012 - 14:22 Reply

  bakara 62 de kim iyilik yapıp salıh amel işlerse cennette gıder der bu kişinin hrısyan yahudı yada farklı bır ınanacada sahıp olabılır..pekı madem kı bu durum boyle o zaman neden sız muslumanlar hristyan,yahudılerı dost etmekten kacının onları (maide 52) kafir dey nıtelendıryorsunuz..kafir olan birinin cennete gıtme ıhtımalı varmıdır ?

Leave a reply

Name (required)

Website