Utandım Aldığım Nefesten…

 

“Bir Linç Videosu İzledim, İzlemez Olaydım”

Dün gece sosyal medyada paylaşılan (birkaç yıllık cep telefonu çekimi) bir videoyu izledim. Bırakın insanlığımı var oluşumdan bile utandım. Ben böyle insanlarla aynı dünyada değil aynı kainatta yaşadığıma utandım. Aynı havayı ciğerlerime çektiğim için utandım. Aynı toprağa ayağımı bastığım için utandım. Aynı yörüngede dolaşan bir güneş sisteminde olduğum için utandım. Aynı güneşe baktığım için, aynı yıldızları seyrettiğim için, aynı uzuvlara sahip olduğum, aynı Allah’ın yarattığı bir varlık olduğum için utandım. Utandım alt üst olan midemden, utandım baktığım gözlerimden, utandım şu satırları yazan parmaklarımdan.

Dini ne olursa olsun… Sorarsan Müslümanmış, hıristiyanmış, yezidiymiş, yahudiymiş, zerdüştmüş, budistmiş hiç umrumda değil. Ben bu adamların dininden değilim. Katolikmiş, protestanmış, malikiymiş, ehli sünnet vel cemaatmiş, hanefiymiş, hanbeliymiş, şiiiymiş, aleviymiş, şafiymiş hiç umrumda değil… Ben bu vahşiler her kimse hiçbirinin dininden mezhebinden değilim… Reddediyorum Allah’ın kitabı dışındaki tüm ayrılıkları.

İnsanmış… Peh! Bunlar hayvan bile değiller… Ben bu şerefsizlerin ırkından cinsinden de değilim. Hadismiş, sünnetmiş, kutsi hadismiş, kutsiymiş, yazılıymış, çiziliymiş!!! Reddediyorum. Kasideymiş, beyitmiş, şiirmiş, risaleymiş, rivayetmiş!!! Reddediyorum. Aynı safta bu zihniyetteki adamlarla eğer kılmışsam o kıldığım namazı reddediyorum. Bu zihniyetteki müşriklerin bir lokması boğazımdan bilmeden bile geçtiyse parmaklarımı boğazıma geçirip kusmak istiyorum. Reddediyorum bu zihniyetteki adamların varsa verdiği zehir zıkkım iki damla suyu.

Reddediyorum eşeklerle fantezi hikâyesi kuran celalleri. Reddediyorum Allah’ın kitabı yerine kendi uydurduğu kitapları din edinenleri. Reddediyorum aklını donunda gezdiren sapık dindarları. Reddediyorum beyinsiz evliyaları. Sözde evliyaymış, sözde mücehhidmiş, sözde imammış, sözde din adamıymış, sözde hocaefendiymiş, kaftanlıymış, pardösülüymüş, sakallıymış, sakalsızmış, ağlarmış, sızlarmış, Allah derken kürsüleri yumruklarmış… Reddediyorum. Reddediyorum vahyi taklitle değiştirip ilkel törelerini ibadet edinenleri. Reddediyorum Allah ve peygamberlere iftiralar düzüp din diye ahlak diye insanlara dayatanları. Keçiler değil köpekler yesin sizin o recm ayetlerinizi. Başınıza dönsün…

Reddediyorum eğer olacaksam böyle insan olmayı. Ben o taşlayıp öldürülen kız çocuğuyum. Günahı her ne ise ben de onu işledim sayıyorum. Onu taşlayan, kanının akmasından zevk duyan, kafasına tuğlaları indiren, ondan utanıp da sesini çıkarmayan cahil dindarlarla değil onunla, o kız çocuğumla, o kız kardeşimle, o kız arkadaşımla, o kız annemle, o kız bebemle kol kola Allah’ın huzuruna çıkmak istiyorum. Ki intikamı için onunla beraber Allah’a secde edip yalvarayım…

Ne kadar da haklıymışım… Kuran… Sadece Kuran… Başka hiçbirşey Allah adına… Sadece Kuran… Sadece Kuran… Sadece Kuran…

 


About the Author
Author

Kalemzade Kamil

Comments (4)
 • Avatar

  şevket günal Aug 4 2013 - 15:06 Reply

  “bunlar hayvan bile değiller” sözünüzü kınıyorum.hayvan tanrının bir yaratığı,bitkilerden sonra en masum yaratıklar.insanlar öyle mi? hayvanlar can dostudur.diğer bölümlere “imza atıyorum”

 • Avatar

  tugutlu Aug 6 2013 - 21:48 Reply

  bir kadin yakin zamanda bir sosyal deney yapti. Deneyde kendini bir sandalyeye baglayip halkin gectigi bir yerde oturdu, agzi, elleri ve ayaklari bagli olacak sekilde. Oturdugu yerin onune ise bir pankart koyup “bana istediginiz gibi zarar verebilirsiniz” diye yazdi. Ayrica makas, ip, ve cesitli zarar verici aletler koydu. Gunun sonundaki kadinin hali sacibasi karmancorman,, elbiseleri yirtilmis, gogsunde kanayan cizikler. Ahlak insanlara Allah tarafindan indirilmis cok buyuk bir nimet, Aksi halde Insan cok vahsi, hatta dunyanin envahsi yaratigi.

 • Avatar

  prenszuko78 Aug 11 2013 - 14:10 Reply

  Bende bazen sadece ölmek istiyorum Kalemzade Kardeşim…Sadece ölmek ve kurtulmak…
  Korkuyorum çünkü bu olanların sorumluluğuyla daha ne kadar yaşayabilirim bu yeryüzünde…
  Hangi yüzle Cenneti isteyebilirim Rabbimden…

  Selametle

 • Avatar

  Kalemzade Kamil Sep 4 2013 - 21:16 Reply

  şevket günal: İnsan maalesef yapıp ettikleriyle aşağıların en aşağısına iniyor. Düşündürücü yorumunuz için teşekkür ediyorum. Saygılarımla…

  tugutlu: şevket kardeşim için yazdığım yorum sizin yorumunuza da katılır nitelikte. Maalesef çok haklısınız. Umuyorum bu günler uyanış için bir devir olur.

  prenszuko78: Benzer düşünceler hepimizin aklını zaman zaman kurcalıyor, üzüyor, hayata bakışımızı şekillendiriyor. Ama öğretiyor da. Hissiyatınızı paylaşıyorum. Allah’ın adaleti bizim için can simidi değil mi gönlü güzel kardeşim?

Leave a reply

Name (required)

Website