Kar Taneleri

Ne kadar da güzeldi penceredeki kar taneleri.

Hiçbir insan eli çizemezdi bu masal yapısı yapraklarla dalları.
OSTROVSKİ
-VE ÇELİĞE SU VERİLDİ-

Muhteşem sanatkarın harikalarından herhangi birini keşfetmek için çevremizden pek uzaklaşmaya ihtiyaç yoktur.Bir damla su,bir kar tanesi,bir böceğin kanadı veya çiçeğin yapraklarında bunu görmek mümkündür.
Kar taneleri mükemmel geometrik şekilleriyle adeta gökyüzü çiçeklerine benziyor.Bir tanesini bile en dahi mimar dakikalarca uğraşmadan çizemeyeceği halde,ALLAH milyarlarcasını her saniyede şekillendirip,eşit ağırlıklarda kesip yeryüzüne gönderiyor.
ingiliz bilim adamı 24 bin kar tanesi üzerinde yaptığı araştırmada hiçbirisinin birbirine benzemediğini ve hepsinin harikulade motiflerle süslendiğini görüyor ve sonunda şu kanıya varıyor:Dünyanın yaratılışından bu yana yağan kar tanelerinin hiçbirisi birbirine benzemiyor.
yağmur ve kar,fırtınalı havalarda dahi yağarken birbirleriyle çarpışmaz.Eğer çarpışsalar yeryüzüne gelinceye kadar dev kütleler oluşturup bizlere zarar vereceklerdi.Bu da kütlelerinin en hassas terazilerin ölçemeyeceği hassasiyette birbirine eşit olduğunu gösteriyor.Zira birbirinden ağır maddeler düşerken,ağır olanı daha hızlı yol alarak önünde bulunana çarpabilir.Ve kar tanelerinde de birleşme özelliği olduğundan zararlı kütleler oluşturabilirlerdi.

Göklerde ve yerde kim varsa O’ndan ister.O,her an yeni bir iş ve oluştadır.
RAHMAN SURESİ AYET-29

O birşeyi istediğinde,buyruğu sadece şunu söylemektir.”OL!”Artık o,oluverir.
YASİN SURESİ AYET 82

Yazar : elif

 


About the Author
Author

Dini Yazilar

Leave a reply

Name (required)

Website