Gerçek İslam’ı Dünyaya Duyurmak

 

İnternet ortamına yabancı diller ile giriş yaptığımızda bambaşka bir birikim ile karşılaşıyoruz. Bazı anahtar kelimeler yurt dışında yaşamış olan, gezip görmemiş olan, her yeri aynı her Müslüman’ı saldırgan gösteren yazılarla karşılaşmaktayız. Bunlar bizim en ufak bir sabırsızlığımız da bile zaten bunlar aşırı yobaz demelerine sebebiyet verebilir ve bizi toptan aynı gruptan zan edebilirler.

Ülkemizde ayrı hadis(eler) , yurt dışında ayrı hadis(eler) yaygın durumda öyle ki aklım yoruldu.. Özenle seçilmiş ayetler adeta Müslümanları bir zorba gibi gösteriyor ve diğer ayetlerden hiç bahsedilmiyor çünkü o zaman konu tümü ile ele alınmış olacak ve amaç boşa gidecektir. Bu konuya değinmekten çekiniyorlar anlamları çarpıtılmış ayetleri, köleler ile cinsellik serbest gibi hükümler varmış gibi gösteriliyor bunlarda hadislerle de ekstra olarak destekleniyormuş gibi gösteriliyor (elbette Kuranın tek kaynak olduğuna değinmiyorlar) sonra da “isterseniz siz de Kuranı okuyun” diyor ancak bir çok insan bu yazıyı gördükten sonra Kurana bırakın bakmayı Müslümanım diyen insandan ürperir hale geliyor.

Ayrıca sitelerinde tarih aralığı verip işte şu kadar Allahu ekber oldu, cihad oldu gibi ölü sayıları, terör olayları sayıları gibi şeyleri paylaşmayı da ihmal etmiyorlar. Araplarında etkisi olsa gerek Muhammed çok zengindi ondan İslam yayıldı gibi bir imajda yaratmaya çalışmıyorlar desem yalan olur (Ganimet paylaşımı ayetini gösteriyorlar halbuki nedeni ayetin devamında var ama makaslanıyor hemen.)

Onlarında göstermiş olduğu üzere, kapalı kadın ve zorba kocalar imajı İslam savunuculuğunu üstlenen sitelerce kapalılık İslamilik diye lanse edilince insanlar ön yargıları gereği zaten yazıları okumaktan bile koşar adım kaçıyorlar. İslam savunuculuğu yapmak ancak Kuran ile mümkün olabilir, ayrıca kendimizi de unutmadan güzelce çünkü insanlar paketlenmiş ve hatta fitillenmiş bir plan haline getiriliyor. Türkiye’ye ilk defa gelen insanların bazıları aa tüm Müslümanlar böyle değilmiş demek kanısına varıyorlar. Ancak gelelim görelim ki Türkiye hala eski zaman gibi anlatılmaya ve tanıtılmaya devam ediyor ne yapsın insanlar zan etmeyip te bizim gibi uyarıcı ayete sahip değiller ki görüyorlar doğruluyorlar..

Diyeceğim o ki bir mektup/mail arkadaşımız olsa, bazı yabancı dile sahip kişilerin internetteki yazıları güzelce eleştirse Kurandaki bütünlüğe dikkat çekse ve parça olarak sunulan ayetleri açıklamaya çalışsa güzel olurdu. Benim dikkatimi çeken yabancı İslami bilgi veren sitelerin İsa ve Musa Peygamberlerden bahsetmemesi ki yabancıların kalbini İslam’a ısıtacak, Kuran İslamını daha iyi anlamasını sağlayacak belkide..

İnsanlar korkuyor acaba herkes kara çarşaf mı giyecek? Teröristler mi gelecek? Baş örtüsü şart mı olacak? Kölelik gelecek, tavize mi uğrayacağız? diye . Ancak zinanın İslamda yasak olduğunu ayetlerin anlamını değiştirmeye çalışarak gizleme çalışıyorlar ve bilmeyen insanlara o şekilde aktararak korkutuyorlar insanları sakın Müslümanlara destek olmayın yoksa İslama girmezseniz size cihad ederler diyorlar ve seçme ayetleri karşıları döküyorlar, hem de sizi yurtlarınızdan çıkarmayanlarla savaş olmadığını söyleyen ayetlere elbette hiç değinmiyorlar en iyisi “hiç İslam” onlara göre Kuran hükümlerinin duyulması engellenmeli, biz hadisçilere saralım onlar ise milyonlarca insana..

 

 

 


About the Author
Author

TekGemidenGelenler

Comments (3)
Leave a reply

Name (required)

Website