Bulmaca Çözmek Düşünmeyi Geliştiriyor mu?

Bulmaca çözmenin faydalı olduğu söylendi. Arkasından bunu (sözde) bilimsel olarak ta delillendirdikten sonra dijital medyadan etkileyemedikleri kişileri de etkilemeye çalıştılar diye düşünüyorum.

Hakkında kesin bilgi sahibi olmadığımız şeylere kapılmamız konusunda bilgilendirildik.
Bulmacalar, gerçekten zeka geliştirir mi?

Bana göre geliştirir ancak düşünebildiğiniz ölçüde. Yani bor’un simgesini bilmeniz, resimdeki ünlüyü bilmeniz size ne katabilecek ise o kadardır.

Bulmacalar önceden derdi ki ” Eski mısır tanrısı? ” , ” Eski dilde arş? ” gibi
Kur’an-ı Kerimde ” Tek Allah. ” , ” Arş’ın sahibi yalnızca O’dur. ” Ayetlerine tamamen aykırı cevaplar istenmektedir bunu çözenler bilgili midir yoksa inkârcı cahiller midir? karar sizin.

İşte bu gazeteler, din’e aykırı olan geleceği gördüğünü söyleyen yalancılara yer vermişlerdir (büyücüler/astrologlar) aşırılıklarını sürdürmektedirler.Onlara “takva nedir?” diye sorabilirsiniz.


About the Author
Author

TekGemidenGelenler

Comments (1)
  • Avatar

    ugur Feb 2 2012 - 01:05 Reply

    gözün aydın dindar gençlik yetişecek müjdesi verildi Annem cumhuriyetle bir kurulduğunda doğmuş ALLAH uzun ömür versin cumhuriyet kadını sabah kalkar iki saat kitap okur kız kardeşlerimide okutmuş ikiside emekli oldular ikide biz emekliyiz dört kardeş aydın görüşlü ALLAHI kitabı bilen dürüst namuslu insanlar yetiştirdi dindar olamadık cumhuriyet coçuğuyuz yolsuzluğa yoksulluğa rüşvete insan hakları ihlallerinin adam kayırmanın geri kalmışlığın islam ülkelerinin kaderi olduğunu gördük bunun sebebi kuranın bir tarafa atılmış hurafeler dini haline getirilmiş din, uyutulan insanlar Atatürk gözlerimizi açtı kurannın yolunda ALLAHIN ipine sarıldık 13yaşında kızları evlendirilirken fen lisesine gurbete gönderdik kızımızı ALLAHA emanet ettik gazetelerde yazıyor suriyeli mualifler alevileri keseceğiz diyorlar bağdatta her gün bombalar patlıyor bunlar dindar insan kusura bakmayın dindar yetiştiremedik yaradandan ötürü yaradılanı seven vatana millete faydalı bir yardımcı docent bir makine mühendisi yetiştirdik ALLAHIN emri oku ölene kadar ALLAH nasip ederse okuyacağız başımızı keserlerse düşer lakin eğilmez ALLAHTAN başkasına kulluk etmeyiz biz cumhuriyetin çocuklarıyız

Leave a reply

Name (required)

Website