Cuma Tatil Olsun !

Hıristiyanlar için kilise günü pazardır. Günleri sayın deseniz bir çocuğa pazardan saymaya başlar. Yahudilerin günü ise Cuma akşamından Cumartesi akşamına ulaşıncaya kadar sürermiş. Yani Cuma bizim tatilimiz ibaresi şu anlama geliyor, cuma mesayi bitiminden cumartesi akşamına dek yani pazarları iş başı çalışma ve fetih bizimkisi çifte tatil vizyonluk..

Ancak bizler Avrupa gibi Cumartesi ve Pazar yaparak ülkede Müslümanlardan çok, Hıristiyan ve Yahudilerin söz sahibi olduğunu kanıtlar gibiyiz. Bizim haklarımızı korumak açısından uyanık olmamızda gerçekten fayda var görüyoruz ki nasıl da pay edildi tatilimiz dahi.

Ülkemizde Cuma günleri özellikle tatil yapılmalı ve Hıristiyanlara ve Yahudilere ibadette kolaylık sağlandığı gibi bizim vatandaşlarımıza da sağlanmalıdır. Kapitülasyonlara derhal son verilmelidir. İnsanların dinden uzaklaşmasına son verilmeli ve böylece teşvik edilmelidir işte o zaman daha huzurlu, yardımsever ve suç oranı düşük bir ülkede yaşamış oluruz düşüncesindeyim.

 


About the Author
Author

TekGemidenGelenler

Comments (3)
 • Avatar

  G. Feb 27 2012 - 11:28 Reply

  Sun-day = Güneş-günü yani Pazar

 • Avatar

  serkan Mar 28 2012 - 11:11 Reply

  selam
  Cuma suresi 9-10:Cuma günü ezanında HEMEN Allah’ı anmaya koşun; alış verişi bırakın. Bilesiniz ki bu sizin için daha hayırlıdır. Namaz bitince yeryüzüne yayılın. Allahın lütfundan rızık isteyin. Allah’ı çok anın ki saadete erişesiniz.
  Bu ayetten ezan öncesi alışveriş üretmek tüketmek olduğu açıkça ortada kısacası tatil olsun derseniz ayete ters düşersiniz.

  • Avatar

   TekGemidenGelenler Mar 29 2012 - 11:10 Reply

   Selam, benim belirtmek istediğim husus 2 gün başka toplulukların kutsal saydığı günler yerine sadece 1 gün ve bizim için daha önemli olan bir günün tatil edilmesi elbette herkes tatil yapamaz demek istediğim şey 2 gün başka azınlıklara verilen haklar yerine biz çoğunluğa kendi ülkemizde bir gün olarak verilsin böylece azınlıklara verilmiş hak bize de verilmiş olur ayrıca İslam dini de belki daha iyi anlaşılabilir, insanlar daha çok Kuran okur fırınlarda daha çok denetlenir Ramazanı beklememiş oluruz her sene bunun gibi bir çok şeye yarar..

Leave a reply

Name (required)

Website