ZAMAN MAKİNESİNE BİNMEYE VAR MISIN?

 

ZAMAN MAKİNASINA BİNMEYE VARMISINIZ :

Bir hayal gerçi… Belki imkânsız… Bir zaman makinasına girip tarihin gerilerine gidip oradaki gerçek olaylara şahit olmak…

İlk insan Âdem ile Havva’nın yanına inip nasıl şeytana kanıp ta cennetten kovulduklarına şahit olmak…

Hz. Nuh’un gemisinde hareket edip sonra karaya çıkmak…

Hz. Yusuf’u kuyuya atılırken seyretmek ve O’nun oradan kurtulmasına şahit olmak… Züleyha’nın nasıl biri olduğuna şahit olmak…

Hz. Yunus’un gemiden atılışını balığın karnından karaya atılışını görmek..

Hz. İbrahim’in ateşe atılış ve kurtuluşuna şahit olmak. Oğlunu gerçekten kesmeye götürmüş mü bunu sormak öğrenmek…

Hz. Musa ve Firavun arasında geçen diyalogları ve denizden geçişini seyretmek ve mucizelerine şahit olmak…

Hz. Meryem ve İsa’yı tanımak, olayların nasıl geçtiğine tanıklık etmek ve elimizde bir kamera varsa o olayları belgeleyip zamanımıza geri dönmek…

Hz. Muhammed’in yaşadıklarına şahit olmak. Milyonlarca anlatılan rivayetlerin doğru ya da yanlışlığını öğrenmek…

Bütün peygamberlerle röportaj yapıp kafanızdaki soruların cevabını aramak…

Emin olun elinizdeki kamera ile geri döndüğünüzde ve insanlığa bunu sunduğunuzda ilk önce DİN adamları sizi sahtekârlıkla suçlayacaklardır…

Çünkü TABU olan çok şeyin yıkılmasını engellemek isteyecekler, elinizdeki belgenin bir film olarak değişik alanlarda kurgusal olarak çekildiğini ve sizin sahtekâr olduğunuzu iddia edeceklerdir. Çünkü oradaki gerçek yaşanmışlıkla, efsanelerde ve rivayetlerde anlatılanlar arasında dağlar kadar fark vardır. Hayalimizdeki din ile gerçek din arasındaki uçurumları görecek ve gerçek dinin Hz. Âdem’den bu yana gelen din İSLAM olduğunu anlayacaklar fakat bunu çok Hristiyan ve Yahudi ya da diğer dinlerde olanlar kabul etmeyeceklerdir. Yahudiler biz seçilmiş toplumuz inadından vazgeçmeyecek. İsa’nın Tanrı olduğunu düşünen ve Tanrının oğlu diye bildikleri bir peygamberin aslında bir beşer olduğunu kabul etmeyecekler, Müslümanlar ise rivayetlerde tanıdıklarının çok aksine bir peygamberlerinin olduğuna inanmayacak ve O’nun da sıradan çarşı pazar gezen hiç bir mucize göstermeyen BEŞER bir insan ve peygamber olduğuna inanmayacaklardır. Söyleşi yaptığınız Hz. İbrahim’in hakkında yapılan gerçek dışı iftira ve yalan rivayetlerin aslını görecek ve belki de utancımızdan Hz. İbrahim’den nasıl özür dileyeceğimizi bilemeyeceğiz Kuranın bütünselliğine göre ne HACER in olması mümkündür ne de oğlunu alıp kesmeye götürdüğü hikayeleri. (bir masumu öldürmek bütün insanlığı öldürmekle eş değerdir) İsmail MASUM değilmi idi ?

BÖYLE bir zaman yolculuğuna çıkmak ister miydiniz?


About the Author
Author

metafizik199

Comments (3)
 • Avatar

  metafizik199 Jun 29 2013 - 07:36 Reply

  Hz. Adem belkide eşine eva yada zeta derken görünce şaşırmayın çünki Kuran HAVVA ismini zikretmez. Acaba İlk insan Ademin eşinin adı ne idi merak ediyormuyuz?

  Hz Süleymanında Melike konusunda Belkıs diyenler (Kuranda yazmadığı halde) acaba o melikenin gerçek adı ne idi merak ediyormuyuz?

  Biz İbrahime oğlunu kes diye emr ve vahiy ettik diye bir cümle olmadığı halde nasılda (Allah emretti) diyebiliyoruz ? Kuranda : ”İbrahim aldı oğlu ismaili kesmeye götürdü ‘ diye bir ayet olmadığı halde hz İbrahime nasılda oğlunu kesmeye götürdü diyebiliyoruz ? Rüyanın tamamı anlatılmamışki ? Bir saniyemi rüya gördü ? Rüyada ne gördü ? (emronulan şey ne ?) Hz İbrahime (elçilik-tebliğ emri) verilmedimi ? Oğlu bu emri kasdediyor diye düşündünüzmü ? Neden UYDURMA rivayetlerin peşinden gidiyor ve hem Allaha hemde Yüce bir peygambere İFTİRA lar ediyoruz farkına varmadan ? ( Bir MASUM u öldürmek bütün insanlığı öldürmekle eş değer diyen Allah; YUFKA YÜREKLİ tanıttığı bir peygambere MASUM oğlunu kes öldür diyebilirmi ? Yüce bir peygamber bütün insanlığı öldürmekle eş değer bir eyleme kalkışabilirmi ?

  HZ ibrahimi Kuranda 69 yerde bahseden yüzlerce ayette anlatan ve hem babasını hem karısını hem çocuklarını anlatan Allah başka peygamberlerin gençliğini orta yaşını ve bilhassa yaşlılık evresini anlatmadığı halde İbrahim peygamberin bütün hayatını anlatırken Hz ismaile bir CİCİ anne HACERi UYDURANLAR Kuranda neden anlatılmadı diye düşünmüyormu ?

  Örnek peygamber olarak gönderilmiştir bütün peygamberler ve asırlardır gelen rivayetlerde peygamberin AYŞE ile 6 sında nikahlandığını 9 unda gerdeğe girdiğini söyleyenler aslında peygamberi bir Sübyancı ve Sapık olarak gösterdiklerinin farkındalarmı ? Bu olayı yumuşatmak için AYŞE aslında 17 sinde diye hesap yapanlar hiç EMPATİ yapıp Ayşe cephesinden olaya bakıyorlarmı ? Hani aşklarınız,sevdanız,evlilik hayalleriniz. babanız hatta dedeniz 55 yaşında bir adama sizi verecekler ve muhtemelen çocuğunuz olursa ÖKSÜZ kalacak. Allahın adaleti bumu ? Bir örnek peygamber çocuğu yaşında olacak ÇITIR bir KADINI karı olarak alabilirmi. Bunlar uydurma rivayetlerdir diyerek neden o rivayetleri devre dışı bırakmassınız anlamış değilim !!! Umarım bir gün bu ZAMAN MAKİNASI icat olurda bu soruların GERÇEK CEVAB ını alırsınız.

  • Avatar

   moon Jun 30 2013 - 19:13 Reply

   Çok güzel bir yazı olmuş teşekkürler, aynı şeylere ben de kafa yormuştum ve aynı sonuca varmıştım, bunlara ilk karşı çıkacak olanların yine müslümanlar olacak olması ne kadar acı.
   İmla konusunda ise biraz daha dikkat lütfen (soru eki olan -mi ayrı yazılır).

 • Avatar

  Alkenuta Jun 29 2013 - 09:50 Reply

  Kur’an yanı başımızdayken toplumun yargılarını, düşüncelerini, fikirlerini kendi doğrularımız haline getirdik. Allah’a inanır gibi bunlara inandırıldık. Uyanmanın zamanı gelmedi mi?
  Ne zaman bir din gönderilmişse hurafelere yönelme eğiliminde olmuşuz.
  Allah’ım bize yardım et. Allah’ım bizi atalarımızın dininden kurtar. Senden başka ne bir yardımcı ne de bir dost var. Bugün bunu daha iyi anlayabiliyorum.
  Sağol metafikiz199 kardeşim.Rabbin ilmini arttırsın.

Leave a reply

Name (required)

Website