TANRI’NIN DOĞUM GÜNÜ KİTABINA ÖVGÜ

Bu kitap ve devamı (Levh-i Mahfuz) çok tartışılıyor. Çöpe atın diyen de var, baş tacı yapın diyen de. Son kararı kendiniz verin. Ben sadece ilgili kitapta çok ilginç bir yere değineceğim.


Kur`an`ın indiği dönemi düşünün, bir kafir aşağıdaki ayeti eleştiriyor ve “Allah bu kadar insanı nasıl bir araya getirecek ey Muhammed, bunun bir örneği var mı!!!!” dediğini düşünün. bu ve benzeri eleştiriler, ayetlere çok yapılır.

BAKARA 148 Herkesin bir yönü vardır, ona döner. O halde hayırlarda yarışın. NEREDE OLURSANIZ OLUN ALLAH SİZİ BİR ARAYA GETİRECEKTİR. Allah her şeye güç yetirendir.

Elbette 1400 yıl önce bir örnek getirmek çok zor: İnsanlar hem çok uzakta hem de bir arada olacaklar? bunun bir örneği var mı?

Evet, var. Zaman, Kur`an`ın en büyük kanıtlayıcısıdır. Zaman geçtikçe, dünya tarihinde Kur`an ayetlerine bir bir örnekler sıralanır adeta.

İşte sorunun cevabı: İNTERNET.

Bu yorum, Tanrı`nın Doğum Günü Kitab`ındadır. Buradaki yazıyı ise ben kurguladım.

Facebook ve messenger benzeri yazılımlar, dünyanın dört bir yanındaki insanın aynı anda ses ve görüntü ışınlamasıyla bir araya geldikleri ortamlar değil midir? Ve bu, Kur`an`dan örnek aldığımız ayeti kanıtlamaz mı?

“NEREDE OLURSANIZ OLUN ALLAH SİZİ BİR ARAYA GETİRECEKTİR. ”

Her nerede olurlarsa olsunlar, mesela facebookta, chat (sohbet) odalarında insanlar bir araya gelmiyor mu?

Kur`an`da işte bu şekilde üstü örtük ve imalı bir şekilde “İNTERNET” kavramının gizli olması muhteşem bir iman delilidir bence. Tekrar söylüyorum, ilgili ayet indiğinde Hz. Muhammed`e itiraz eden bir kafir olduğunuzu ve bir örnek istediğinizi düşünün (Her nerede olursak olalım bir araya gelmeye dair) İşte, şu ahir zamandaki internet, bu ayete bir örnektir.

Elbette ilgili ayet, insanların kıyamet gününde bir araya gelmelerini kast eder ama daha henüz dünyada iken internet aracılığıyla bile insanların artık bir araya gelmeye başlamaları, ayetteki anlamın kıyametteki bir araya gelişten önce bile ortaya çıkmaya başladığını göstermez mi?

Ben internetin Kur`an`da örtük olarak ima ediliğine inanıyorum. Kur`an`da teyp bandı, kamera ve ses kaydedicinin de ima edildiğine inanıyorum. Basit bir akılyürütme ile bu, ikna edici şekilde gösterilebilir.

Kur`an`da, bilimsel bir çok icadın fikir temelleri mevcuttur.

İnternet, ses ve görüntü aktarımı ile bir araya gelişi sağlıyor. Geriye bir tek maddi olarak ışınlanıp mekanda bir araya gelmek kalıyor. Ona da az kaldı galiba…

(Bu kitaba bir eleştiri de yazmıştım. Ne kadar tartışılsa da her kitaptan, insandan öğrenilecek bir şey vardır. “Peygamberimiz ne demiş: İlim Çin`de de olsa alınız. ” Yani ilim çok uzakta da olsa, ilmi veren kişinin kafa yapısı size çok uzak da olsa, ilmi bâtıldan ayırd edip alınız… )

Yazar : Onur

 


About the Author
Author

Dini Yazilar

Comments (2)
Leave a reply

Name (required)

Website