Oral Seks Haram mıdır?

Kuran’da bu konuda herhangi bir yasak bulunmaması oral seksin yasak olmadığının gösterilmesi için yeterlidir. (Bakınız: Neden Dinin Tek Kaynağı Kur’an’dır?)

Oral seksin sağlık problemine yol açıp açmadığı ayrı bir konudur; böyle bir şey varsa bile bu ilişkinin haram olduğu söylenemez. Günümüzün tıp otoritelerinin çoğu beyaz şekerin sağlığa zararlı olduğunu söylemektedir, fakat hiç kimse baklava, muhallebi, aşure, hatta içine şeker konan zeytinyağlılar gibi yemeklerin haram olduğunu söylememektedir.

Bunun iğrenç olduğu veya insanlık onuruna aykırı olduğu da subjektif bir yorumdur. Kertenkele yemek de helaldir. Bazı mezhepler helal bazıları haram demiştir ama Kuran’da yasaklanmadığı için helaldir. Birçok kişi kertenkele yemeyi iğrenç bulduğu için yemeyebilir ama kertenkeleyi haram kılamaz. Aynı şekilde oral seksi bir kişi iğrenç olarak değerlendirebilir ama onun haram olduğu iddiasında bulunup dini hüküm oluşturamaz. Çünkü dinde hükümleri bir tek Allah koyar. Sonuç olarak Kuran’daki herhangi bir genel veya özel ilke ile çelişmediği için oral seks haram değildir.


About the Author
Author

Editor 4

Leave a reply

Name (required)

Website