Ateistlerin Azmi

Bilhassa internette (twitter, facebook, eksisozluk vb.) bir şeyler okuyan herkesin şahit olduğu bir gerçeğe değinmek istiyorum. Ateistlerin dine saldırma azmine.. İslam’la ve dinle ilgili her fikre öfke duyan, argüman içermeyen hakaretlerle saldıran, doğruyu aramaya çalışmak yerine “ne yaparım da pozisyonumu korurum” çabasında olan ve en önemlisi gerçeği sürekli çarpıtan ateist yorumlara sizler de rast gelmişsinizdir. Bu kişiler sadece yorum yapmamakta, ateist fikirleri büyük azimle paylaşmaktadırlar da. Türk toplumunu tanımayan bir kişi internete bakarak insanların çoğunluğunu ateist zannedebilir. Oysa bu sonucu ortaya çıkaran gerçek müslümanların ilgisizliğine karşı ateistlerin azmidir.

Ateistlerin dinden ve dindarlardan hoşlanmasını beklemiyoruz. Kendilerine ölüm gerçeğini hatırlatan dini ve onun takipçilerini nefretle karşılamaları çok doğal. Beni asıl rahatsız eden nokta müslüman kardeşlerimizin dinlerini savunmada, onu paylaşmada çok ilgisiz olmaları. TV dizilerinde bu hafta ne olacağı, futbolda kimin kimi transfer ettiği, şike tartışmaları gibi yüzlerce başlık arasında İslam adına internette bir şey yapmak ne yazık ki çoğu müslümana zor ve sevimsiz geliyor. Doğal olarak ortalık din düşmanlarına kalıyor. Bugün internetin dindarlarca kullanılmadığını iddia edemeyiz. Ancak onun müslümanlar tarafından hiç de gerektiği şekilde kullanılmadığını kolaylıkla itiraf etmeliyiz.

Bu noktada unutmamamız gereken şey, her nimet gibi internetten de sorumlu tutulacağımızdır. Onu verimli kullanmamak bir tercih değil, bir hatadır. Allah’a karşı mahcup duruma düşeceğimiz bir hata. Umarım bu yazının ulaştığı her kardeşim bugünden itibaren bu bilinçle hareket eder.

 


About the Author
Author

Emir

Comments (11)
 • Avatar

  vekuran Jun 20 2012 - 09:15 Reply

  Solcu Ataistlere kızmayın, Onlar sizin sorgusuz sualsiz itaat ettiğiniz şeyhlerinizin, hocalarınızın yansıması. Aynada gördüğünüz, sizin ters yansımanız

  • Avatar

   sedatvural3 Jun 30 2012 - 10:05 Reply

   Aslında tam da öyle değil bence. Peygamber efendimizi görüp küfrün ve inkarın en dibine dalmış olanlarda vardı zamanında ebu cehil, ebu leheb v.s zaten şeyhler, müridler, ağalar, paşalar insanların kul köle oldukları konusunda sizin ile hem fikirim. Zaten bu tür insanlar inanmayana zarar veremez inanmak isteyip şüphesi olan inanmaya kalbi ılımlı olan kişileri etkilerler tabi benim düşünceme göre. İnanmayan ve bunda ısrar edenler zaten iflah olmazlar bu onlar için en büyük malzeme oluyor…Bu yüzden bizlerin gerçek müslüman gibi yaşaması dinine sahip çıkması gerekiyor saygılar….

 • Avatar

  ugur Jun 20 2012 - 11:51 Reply

  Bir zamanlar hoca efendi iki talebesini İstanbula gönderir.Talebeler bir süre sonra geri döner hoca nasıldı der İstanbul biri müslümanlık şöyle ileri çamiler dolup taşıyor diğeri sorma hoçam meyhane dolu her taraf şatafat eğlence dolu; korkmana gerek yok.
  İ nsan fıtratı gereği eline bir külçe verseler bu altın şöyle değerli ev alırsın araba alırsın bununla deseler inanır.Sevdiği biri yok o sahte beş para etmezdese sevdiğine kızar düşmanı altın bu değerli dese onunla dost olur kendisi değerli olduğuna inanmıştır her kese sorar değerli demelerini bekler kuyumçuya gidip gerçeği öğrenmekten korkar gerçek değilse hayalleri yıkılaçaktır
  Müslümanlarda kurana dönmedikçe her hoçaya aynı soruları tekrar tekrar soraçak istediği çevabı aldığı hoça iyi hoça olaçak Kuran ne diyor ayette ALLAH ben size şah damarınızdan daha yakınım bu kadar yakınken araya başkalarını nasıl sokabiliyoruz. Her an esirgeyen bağışlayan ALLAH demiyormuyuz imamların peşini bırakıp KURANIN peşinde olursak istedikleri kadar uğraşsınlar sen seni biliyorsan kimse senin olmadığını sana ispatlayamaz BIRAKALIM VAR OLANIN YOKLUĞUNU ISPATLAMAYA UĞRAŞŞINLAR

 • Avatar

  Gökhan Jun 20 2012 - 16:17 Reply

  Allah’a ve kitaba karşı söz söylemeyi tip yani hasta bir alışkanlık haline getiren insanlar var elbette onlara karşı çetin oluyorum ancak kimi zamanda sabır edip bekliyorum Allah cezayı ver ödülü verir elbet

 • Avatar

  gökhan Jun 22 2012 - 16:10 Reply

  samimi değilsiniz müslüman kardeşlerim o yüzden azimli değilsiniz.içinizden geçenleri gizlemek için bütün gücünüzü kullanmakla geçiyor zamanınız..

 • Avatar

  ahmet Jun 22 2012 - 16:14 Reply

  Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helâl kıldık. Ayrıca, diğer mü’minlere değil de, sana has olmak üzere, mehirsiz olarak kendini Peygamber’e bağışlayan, Peygamber’in de kendisini nikâhlamak istediği herhangi bir mü’min kadını da (sana helâl kıldık.)

 • Avatar

  ahmet Jun 22 2012 - 16:15 Reply

  Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helâl kıldık. Ayrıca, diğer mü’minlere değil de, sana has olmak üzere, mehirsiz olarak kendini Peygamber’e bağışlayan, Peygamber’in de kendisini nikâhlamak istediği herhangi bir mü’min kadını da sana helâl kıldık.(Mehir suresi 50. ayet)

 • Avatar

  sedat Jun 23 2012 - 13:22 Reply

  Elbette azimli olacaklar dünyadan başka oyun alanları mı var?

 • Avatar

  sedat Jun 23 2012 - 15:54 Reply

  Düşüncelerinin temelinde dünya sevgisi olan topluluklar elbetteki azimli ve hırslı olur. Onların inancı bu zaten ölüm sonrası yokluk bu inanca sahip olan dünyadan kopmak ister mi? peygamber efendimiz HZ.MUHAMMED S.A.V ne buyuruyordu ” Ey Ömer istemezmisin dünya onların Ahiret bizim olsun” bu muhteşem söz onları da inananları da apaçık anlatan bir söz değil mi? işte onların azminin sebebi…….DÜNYA onların…

 • Avatar

  Fikret Arman Jun 25 2012 - 16:21 Reply

  Emir Kardeşim,
  Bence sorun sizin yazdığınız kadar vahim değil… Yüce Rab’bim 109 KAFİRUN suresi 6. Ayetinde Peygamberimiz aracılığıyla neyi vahyediyor? “De ki; sizin dininiz size, benim dinim bana.”…
  Ateist tanıdıklarım var. Hiç birisi “Elhamdülilllah Müslümanım.” diyerek, her türlü pisliği yapan sözde Müslümanlardan daha tehlikeli değil. Kur’an’dan nasibini almamış bu sözde Müslümanlar dinimiz için en tehlikeli kişilerdir. Ateistler ise açıkça “inanmadığını” söylüyor. Onların cezasını Rab’bim verecektir. Ama Kur’an dışı Müslümanlar bugün dinimize en büyük kötülüğü yapan kesimdir. Onlar başta Allah olmak üzere herkesi kandırmakta, daha doğrusu kandırdığını zannetmektedir.
  Selam ve Dua ile,

 • Avatar

  kuran ve insan Nov 13 2014 - 23:10 Reply

  Ateistlerin ki azimden çok azgınlık. Onların durumu psikolojinin alanına girer geneli huzursuz saplantılı birazda şizofrenik tiplerdir. Bir nevi meydan okuma ile adrenalin yaşarlar kendilerince zevk alırlar bundan. Israrla inkarları şaşırtıcı gelir sağlıklı zihinlere. Onların durumunu daha iyi kavramak için Kurandan firavunla ilgili ayetleri okumanızı tavsiye ederim.

Leave a reply

Name (required)

Website