Mehdi Gelicek Elindeki Sopasıyla Dünyayı Değiştirecek

Sayın Kardeşlerim


Başlıktanda anlaşılacağı gibi tartışmsı bile heyecan veren insanların dikkatlerini hemen üzerine çeken mistik ve bir okadar miskin bir konudan bahsetmek istiyorum.

Hayatımızda ki mehdi gerçeği; gerçek diyorumki dünyada milyonlarca insan bu konuya cidden önem gösteriyor ve en acısı bu milyonların içinde müslümanlarda bulunmakta.

İnsanları çevrenize toplamanın ve beyinlerini yıkamanın en güzel yöntemi olan dünya üstü güce sahip olma özlemi tarihte onlarca kez tekrar tekrar insanların önüne seriliyor. Dünyanın dört bir yanında kendini mehdi olarak ilan edenler her gün artıyor.

Mehdi konusunda sizlere kısa bir bilgi aktarmak istiyorum mehdi Gayrimüslim ler için Hz. İsa`nın dünyaya tekrar döneceği müslümanlar için de Hz. Mehdi adında Allah`ın bir elçisinin dünyaya geleceği ve her iki topluluk içinde gelen elçinin dünyayı sıkıntılardan kurtaracağı ve daha güzel bir dünya olacağı ümidi bulnmakta.

Ortak nokta bu kişinin içinde bulunduğumuz yüzyılda geleceğinden her iki toplumunda hemfikir olduğu. Mehdi konusunda Kuran ayetleri ile bu yazıyı okuyanlara bilgi vermek istiyorum.

Yüce Allah`ımız insanoğlunu yarattığı günden itibaren Hz. Adem ile başlayarak birçok kez insanları düştükleri çıkmazdan kurtarmak, yaradılış amaçlarını onlara hatırlatmak, emir ve yasaklarını insanlara aktarmak için her topluma Peygamberler göndermiştir.

ENAM 42. Ayet
Andolsun ki, senden önce bir takım ümmetlere de peygamberler gönderdik; dinlemediler. Biz de onları yalvarıp yakarsınlar diye darlık ve sıkıntı ile cezalandırdık.

Yukarıdaki ayette ve onlarca farklı ayette bu açıkça belirtilmiştir. Yüce Allah`ımız insanlar yoldan çıkmaya başladıkça onları uyarmak amacı ile Peygamberler göndermiştir.

Ve herzaman aynı şey olmuş insanlar gönderilen elçiye inanıp dinlememiş ve tekrar tekrar sıkıntılara düşmüştür.

Bu her konuda böyle değilmidir. İnsanoğlu kendi kendilerini çıkmaza soktukları zamanlarda hep o sıkıntıdan kurtulmak için liderler beklemektedir. Bu bekleyiş insanlar Allah`ın uyarılarını dikkate almadığı sürece devam edecektir.

AHZAB 40. Ayet
Muhammed, sizin erkeklerinizden hiçbirinin babası değildir; ancak o, Allah`ın Resûlü ve peygamberlerin sonuncusudur. Allah, her şeyi bilendir.

Fakat Yüce Allah`ımız yukarıdaki ayet ile Hz. Muhammed`in son peygamber olduğunu ve başka peygamber gelmeyeceğini açık ve net olarak Kuran`da bildirmiştir.

Kuran`la birlikte Yüce Allah`ımız insanoğlunu güzel ve içinden çıkılmaz durumların olmayacağı bir dünyanın nasıl olacağını insanların birbirlerine zarar vermeden adil bir biçimde nasıl birlikte yaşayacaklarını bizlere aktarmıştır.

Mehdinin geleceğini düşünen ve bu yazıyı okuyan bir kardeşim varsa lütfen Kuran okusun Kuran`da mehdi yada benzeri herhangi bir elçinin geleceğini bulamazsınız ayrıca bunun aksini iddia eden insanlar Kuran`a ve Allah`a karşı gelmiştir. Ülkemizde televizyonlarda bazı şahıslar sadece rant için mehdi gelecek şu tarihte gelecek diye insanlara işliyorlar Hicri 13. yüzyılda kesin gelecek diyorlar. Zaman su gibi akıp gider…

SEBE 49. Ayet
De ki: “Hak geldi. Artık batıl yeni bir şey ortaya çıkaramaz, eskiyi de geri getiremez. ”

Ne güzel açıklamış Yüce Rabbim

Mehdi gelecek elindeki sopasıyla dünyayı değiştirecek diye bekleyenler daha çok bekleyeceksiniz. Ama dünyayı değiştirmek için sihirli sopaya gerek yok her şey Kuran`da yazılı sadece okuyup hükümleri uygularsak inanın dünya okadar güzel bir yer olacakki.

MUMINUN 71. Ayet
Eğer Allah, onların keyflerine tabi olsaydı, göklerle yer ve bunlarda bulunan kimseler muhakkak fesada uğrardı (âlem bozulurdu). Hayır, biz onlara, izzet ve şerefleri olan Kur’an’larını getirdik de onlar, şereflerinden yüz çeviriyorlar

Saygılarımla

Yazar : m.korkut

 


About the Author
Author

Dini Yazilar

Comments (1)
Leave a reply

Name (required)

Website